O książce

Kelly Creagh
Nevermore-Kruk
Seria: Nevermore
Tłumaczenie z języka angielskiego: Jacek Drewnowski
Tytuł oryginału: Nevermore
Data wydania: 9 listopada 2011
ISBN: 978-83-7686-065-7
Oprawa miękka, ok.480 str.,
Cena 39,90 zł

Romans, horror i szczypta humoru. “Nevermore” to opowieść o Varenie i Isobel, milkliwym, często sardonicznym gocie i ślicznej, cieszącej się popularnością, cheerleaderce. Zrządzeniem losu tych dwoje zostaje zmuszonych do wspólnej pracy nad projektem z literatury. Dziewczyna szybko ulega fascynacji niepokojącym światem Varena – opisanym na kartach dziennika i wyśnionym światem, w którym ożywają najkoszmarniejsze opowieści Edgara Allana Poego.

Sny i słowa mają moc większą, niż można sobie wyobrazić – ale o tym Isobel dopiero się przekona.

Gdy opadają maski, gdy nie ma już „gota” i „cheerleaderki”, a zostają tylko coraz bliżsi sobie Isobel i Varen, okazuje się, że obydwoje mają przeciwko sobie nie tylko nieprzychylnych ludzi. To umysł rodzi najstraszliwsze koszmary i zaludnia wewnętrzne otchłanie. Isobel będzie miała tylko jedną szansę, by ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia.

Z recenzji:

Nevermore to książka, która angażuje, o której można rozmyślać i którą można się delektować.

New York Journal of Books

Jeden z najlepszych debiutów w 2010 roku, na pewno w dziedzinie literatury YA. W Nevermore znajdziesz to wszystko, co powinna mieć naprawdę dobra powieść. Zabawną i sympatyczną bohaterkę, seksownego i tajemniczego faceta, zakręconą fabułę, szczyptę klasyki i cholernie dobry romans!

NaughtyBookKitties.com

Poruszający i przyciągający, bogaty w odcienie i niejednoznaczny związek Isobel i Varena to czysta chemia. Creagh zdecydowanie wie, o czym pisze. Nevermore to książka pełna czaru i trudna do zapomnienia.

FiendishlyBookish.com

Wersety z twórczości Poego, schematy fabularne jego dzieł wnikają głęboko i niezauważenie w strukturę książki, a upiorny Pinfeathers jest dokładnie tak makabryczny, jak powinien być…

Kirkus

Tę gotycka wersja Romea i Julii może być bezcenna dla nauczycieli literatury. Zawoalowane aluzje do dzieł Szekspira, Poego i Frosta, odziane w szaty modnego dziś gatunku, skłaniają do dyskusji na temat miłości, lojalności i prawa do zachowania własnego ja.

VOYA

 

Z recenzji czytelników:

Jillian, GoodReads.com:

Skończyłam czytać tę książkę na początku października, zaraz po jej premierze – wystarczy powiedzieć, że jeszcze przez dwa miesiące trzymałam ją na nocny stoliku, żeby wracać do moich ukochanych scen.

Alexa, GoodReads.com:

O.M.G. Taka była moja reakcja. Może trochę przesadziłam, bo zaczęłam czytać tę książkę, nie wiedząc, że to paranormal – streszczenie z okładki wyleciało mi z głowy. Podoba mi się, w jaki sposób autorka pisze – lektura przypomina oglądanie filmu. Ponieważ nie zorientowałam się, że Creagh planuje trylogię, czytając modliłam się – Boże, błagam, niech tylko będzie kontynuacja!

Kim, GoodReads.com:

Nie mam 17 lat, mam 27. Nie umiem pisać recenzji. Chciałabym móc napisać recenzję fioletowym tuszem, żebypokazać, jak bardzo kocham tę książkę! I Varena!

Rae, GoodReads.com:

I.LOVED.IT. Serio, mam obsesję na punkcie tej książki. Proszę – ma 543 strony, zaczęłam wczoraj o 18:30, skończyłam dzisiaj o 11:47.

MRSJ, GoodReads.com:

Varen… Powtarzam sobie to imię. Żebyśmy się zrozumieli – nie czczę gotów (Marilyn Manson – nie dzięki!), ale Varen… Varen ma osobowość, jest unikalny, jedyny w swoim rodzaju. Serce mi wali, ilekroć o nim czytam.

Comments are closed.