Jean Ure

urodziła się w Surrey i od najmłodszych lat wiedziała, że ​​zamierza zostać pisarką, choć miała też ambicje, by zostać baletnicą.

Napisała to, co wspaniale opisała jako swoją pierwszą powieść, kiedy miała sześć lat. Nie miała absolutnie żadnej fabuły, będąc niewiele więcej niż długą listą jej ulubionych imion - zaproszonych na przyjęcie urodzinowe jej alter ego, dziewczyny o imieniu Carol. (Carol było jej ulubionym imieniem, chociaż ona sama, z jakiegoś dziwnego powodu, zawsze chciała nazywać się Polyanthus). Jean spędziła całe swoje nastoletnie lata na pisaniu, a swoją pierwszą książkę opublikowała, gdy miała zaledwie szesnaście lat - zdarzenie, które skłoniło ją do opuszczenia szkoły w następnym roku pod wrażeniem, że jest teraz autorką.

Będąc pisarką, kolejną część życia spędziła szorując podłogi, pracując jako kelnerka i sprzedając artykuły spożywcze. Pracowała również jako pielęgniarka, w BBC oraz w Paryżu dla NATO i UNESCO, nigdzie nie przebywała długo. W końcu zapisała się do Webber-Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie, gdzie poznała męża, tłumaczyła bardzo brutalne książki na angielski za duże pieniądze i pisała nieudane powieści romantyczne za niewielkie pieniądze.

Jean jest weganką i miłośniczką zwierząt. Mieszka z mężem, siedmioma psami i czterema kotami w 300-letnim domu w Croydon.

Źródło zdjęcia: harpercollins.com

Książki autora