O nas

Nasz zespół

Krzysztof Grudziński

Krzysztof Grudziński
Prezes zarządu
k.grudziński@marginesy.com.pl

Absolwent Politechniki Gdańskiej Wydziału Telekomunikacji i programu MBA Uniwersytetu Minnesota przy Szkole Głównej Handlowej. Pracę rozpoczął w 1993 roku w Master Food Polska (dzisiaj Mars Polska) od stanowiska przedstawiciela handlowego, a zakończył w roku 2003 na stanowisku dyrektora handlowego. W latach 2004–2009 jako Prezes Zarządu zarządzał Vin & Spirit Luksusowa S.A., polskim oddziałem szwedzkiej firmy Absolut Spirit. W latach 2009–2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Hoop Polska.

Ewa Holewińska

Ewa Holewińska
Dyrektorka wydawnicza
holewinska@wydawnictwo-jaguar.pl

Anna Pawłowicz

Anna Pawłowicz
Dyrektorka ds. produkcji
anna@wydawnictwo-jaguar.pl

To ona stoi za przygotowaniem każdej książki do druku i szykuje zamówienia, żebyście jak najszybciej mogli dostać nasze nowe tytuły! Czuwa nad całym procesem produkcyjnym, nie straszne jej konsultacje z grafikami czy pilnowanie redakcji i korekt. Miłość do książek towarzyszy jej przez całe życie, dlatego już w młodości zdecydowała się na podwójne studia - skończyła bibliotekoznawstwo i polonistykę. Prywatnie kociara, zapalona podróżniczka. Nadal nie wie, czy woli kawę, czy herbatę, więc często ma przy sobie po kubku każdej, tak na wszelki wypadek. Odpoczywa przy garach i piekarniku. Lubi bawić się w ręczne wytwory z wełny czy sznurka. W quizach dotyczących historii kina jest zwykle bliska kompletu punktów. Kocha starego rocka i poezję śpiewaną, choć zdarza jej się sięgać między innymi po elektroswing, psychodelę czy jazz. Jeśli tylko udaje jej się upolować parę wolnych dni, czmycha z Warszawy do ukochanego domu na wsi pod Olsztynem. Matka córce i dwóm kotkom (na zdjęciu z Lorcą). Od lat dzieli życie z takim samym jak ona (albo i większym) fanatykiem książek.

Natalia Sikora

Natalia Sikora
Wydawczyni
natalia.sikora@wydawnictwo-jaguar.pl

Natalia Sikora jest wydawczynią i redaktorką prowadzącą w wydawnictwie Jaguar. 

Anna Salwa

Anna Salwa
Redaktorka, sekretarz redakcji
anna.salwa@wydawnictwo-jaguar.pl

Absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Szukając na siebie pomysłu, trafiła na staż do Wydawnictwa WAB, aby następnie zatrzymać się na dłużej w Grupie Wydawniczej Foksal w dziale praw autorskich, a potem w redakcji. W Jaguarze łączy obowiązki sekretarza i redaktora, korzystając do woli z możliwości zaczytywania się w literaturze młodzieżowej i new adult. Uwielbia się wzruszać i robi to przy każdej nadarzającej się okazji.

Agnieszka Słowik

Agnieszka Słowik
Kierowniczka działu promocji
agnieszka.slowik@wydawnictwo-jaguar.pl

Aleksandra Sękowska

Aleksandra Sękowska
Specjalistka ds. promocji
aleksandra.sekowska@wydawnictwo-jaguar.pl

Paulina Milner

Paulina Milner
Młodsza specjalistka ds. promocji
p.milner@wydawnictwo-jaguar.pl

Ewa Karwan-Jastrzębska

Ewa Karwan-Jastrzębska
Redaktorka facebooka
ewa.karwan.jastrzebska@wydawnictwo-jaguar.pl

Cieszę się, że mogę tu z Wami być, bo literatura dla młodzieży to mój żywioł, w równym stopniu jak literatura dla dorosłych. Jestem pisarką i dziennikarką, absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Mam na swoim koncie ponad pięćset edycji programu literackiego Przeboje Literackie Eski. Przeprowadziłam wiele wywiadów z pisarzami polskimi i światowymi. Jestem autorką kilkudziesięciu książek, w tym większość to tytuły dla dzieci i młodzieży. Wśród nich "Miś Fantazy", który doczekał się ekranizacji oraz serie: Agata z placu Słonecznego, Banda Michałka, Ekspedycja 4 tomy o czarodziejkach Witch, dylogia Misja Feniks i Misja Xibalba. W Jaguarze jestem odpowiedzialna za social media ( fb i instagram) oraz stronę internetową, więc te wszystkie serduszka, które widzicie w postach i komentarzach są ode mnie. Lubię ludzi, lubię dla nich pisać i z nimi rozmawiać. Cieszę się, gdy ukazuje się nowa książka, niekoniecznie moja, bo to przecież święto autora i czytelników. Mam nadzieję, że każdy wspólnie spędzony dzień będzie dla nas wyjątkowy. Do zobaczenia w wirtualnym świecie!

Agata Nowak

Agata Nowak
Młodsza specjalistka ds. sprzedaży
a.nowak@wydawnictwo-jaguar.pl

Agata Nowak przygodę z rynkiem książki zaczęła od pracy w księgarni, później związana z Wydawnictwem Zakamarki. W Jaguarze odpowiedzialna za sprzedaż, relacje biznesowe, obsługę podczas targów oraz koordynację ecommerce.

Zakochana w Szwecji, języku szwedzkim i szwedzkiej literaturze. Miłośniczka twórczości Astrid Lindgren i fanka Stiega Larssona. Jako autorka strony na instagramie dziewczyna_wloczykija często podróżuje po światach książek. Zwiedza w ten sposób Szwecję, podążając śladami literatury. O książkach może rozmawiać bez końca i zawsze powtarza, że książek nigdy dość, tylko kupuje kolejne regały.

Adam Górnicki

Adam Górnicki
Młodszy specjalista ds. sprzedaży
a.gornicki@marginesy.com

Z branżą książek związany od 16 lat. Zaczął od otwierania listów w niemieckim wydawnictwie, a teraz sprzedaje książki. Jeżeli na stoisku targowym zobaczysz wiecznie uśmiechniętego, wysokiego faceta to na pewno będzie to on.

Uwielbia podróże. Nie ma dla niego problemu, żeby po pracy wsiąść w samochód i po paru godzinach wysiąść na morskiej plaży. Woda to jego żywioł. Od małego, jak tylko ją widział, od razu chciał do niej wskakiwać. Latem woda, pływanie i żagle, a zimą stoki, śnieg i narty. Po prostu pozytywnie zakręcony specjalista.

Wojciech Radziwon

Wojciech Radziwon
Kierownik sprzedaży
w.radziwon@wydawnictwo-jaguar.pl

Asolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Od dziecka miłośnik książek, stały bywalec księgarń i antykwariatów. Od ponad dziesięciu lat związany z rynkiem książki. Przeszedł wszystkie szczeble obsługi handlowej i dystrybucji książek. Od rozwożenia towaru do księgarń, przez rozkładanie książek na półkach, po ustalanie strategii dystrybucyjnej. W naszym wydawnictwie odpowiedzialny za kreowanie polityki sprzedażowej – dba o to, by czytelnicy mieli możliwie najlepszy dostęp do naszych książek.

Magdalena Tereszkiewicz-Mosek

Magdalena Tereszkiewicz-Mosek
Ecommerce koordynatorka
m.tereszkiewicz@wydawnictwo-jaguar.pl

Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Z ecommercem książkowym związana od kilkunastu lat, doświadczenie zdobywała m.in. w merlin.pl i empik.com. Sama o sobie mówi: "Jestem szczęściarą, bo kochając książki mam przyjemność pracować przy ich promocji i popularyzacji czytania". Do zespołu Jaguara dołączyła w 2021 roku, obejmując stanowisko ecommerce koordynator. Poza pracą w wydawnictwie, jako psychoonkolog wspiera osoby chore onkologicznie i ich bliskich. W działanie przekuwa także swoją miłość do zwierząt, angażując się w różne akcje charytatywne. Kierując się zasadą "nie kupuj - adoptuj" podarowała dom dwóm kotom i zwichrowanemu psu.

Zawsze ma za mało miejsca na książki i za mało czasu na ich czytanie, ale i tak kupuje nowe.

Marzena Brynda

Marzena Brynda
Specjalistka ds. sprzedaży
marzena.brynda@wydawnictwo-jaguar.pl

Jan Morka

Jan Morka
Kontroler finansowy
j.morka@marginesy.com.pl

Absolwent Politechniki Warszawskiej, programu MBA oraz studiów podyplomowych z zakresu finansów na Akademii Koźmińskiego w Warszawie (dawniej WSPiZ im. L.Koźmińskiego). Ma wieloletnie doświadczenia w zarządzaniu księgowością spółek handlowych i produkcyjnych.

W Jaguarze odpowiedzialny jest za kontroling finansowy, raportowanie do Grupy Bonnier oraz za internetową platformę sprzedażową.

Beata Misiurska

Beata Misiurska
Koordynatorka pracy biura
b.misiurska@wydawnictwo-jaguar.pl

Beata Misiurska jest koordynatorką pracy biura. Jej pasją są wycieczki rowerowe, podróże. Lubi oglądać świat z siodełka swojego roweru. Świetnie zorganizowana, pogodna i pomocna. W wydawnictwach Jaguar, Marginesy, Kropka i Luna stara się utrzymać płynną pracę całego biura.