Dav Pilkey

Jako dziecko Dav Pilkey został zdiagnozowany z dysleksją i ADHD. Dav był tak uciążliwy w klasie, że jego nauczyciele kazali mu codziennie siedzieć na korytarzu. Na szczęście Dav uwielbiał rysować i wymyślać historie, więc spędzał czas na korytarzu, tworząc własne oryginalne komiksy.

W drugiej klasie Dav Pilkey stworzył komiks o superbohaterze o imieniu Kapitan Majtas. Jego nauczyciel podarł go i powiedział mu, że nie może spędzić reszty życia na robieniu głupich książek. Na szczęście Dav nie był zbyt dobrym słuchaczem.

Dav stworzył wielokrotnie nagradzane i najlepiej sprzedające się książki dla dzieci. Jego seria Kapitan Majtas ma ponad 80 milionów egzemplarzy drukowanych na całym świecie i została przetłumaczona na ponad 28 języków. W 2017 roku DreamWorks Animation przeniosło postać na srebrny ekran w adaptacji filmu fabularnego Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film a Netflix transmituje teraz program telewizyjny Wielkie przygody Kapitana Majtasa.

Najnowsze dzieło Dava, DOGMAN, jest bestsellerem numer 1 New York Timesa z ponad 13 milionami egzemplarzy wydrukowanymi na całym świecie i tłumaczeniami dostępnymi w ponad 21 językach. Dav jest także twórcą serii Dragon, serii Dumb Bunnies, Dog Breath i The Paperboy, która jest Księgą Honorową Caldecott. Nagroda ta jest przyznawana najwybitniejszej amerykańskiej książce obrazkowej dla dzieci.

Dav mieszka z żoną na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Zapraszamy na stronę autora: https://pilkey.com/

zdjęcie (c) Kai Suzuki

Książki autora