Alice Oseman

Alice Oseman urodziła się w 1994 roku w Kent. Gdy miała 17 lat, podpisała swoją pierwszą umowę wydawniczą i napisała trzy powieści dla młodzieży. Pierwsza –  Solitaire – ukazała się w 2014 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins. 

Obecnie jest pełnoetatową pisarką i ilustratorką. Jej książki były nominowane do YA Book Prize, Inky Awards, Carnegie Medal oraz Goodreads Choice Award. Jest twórczynią serii powieści graficznych Heartstopper, które pokochały miliony młodych ludzi w 20 krajach. Pierwszy tom doczekał się adaptacji filmowej z emisją w Netflixie. Po sukcesie pierwszego sezonu serialu, zapowiedziana została produkcja dwóch kolejnych.
Powieści Alice były nominowane do YA Book Prize, Inky Awards, Carnegie Medal oraz Goodreads Choice Award. W Polsce pierwszy tom Heartstoppera zdobył prestiżowy tytuł najlepszego komiksu 2021 w plebiscycie czytelniczym portalu lubimyczytac.pl.
Heartstopper jest uwielbiany przez setki tysięcy polskich czytelników i zajmuje czołowe miejsca na listach bestsellerów.

 

 

 

Książki autora