Anna Lewicka

Anna Lewicka - autorka Trylogii Mocy i Szału, przesyconej magią serii o wiedźmach i berserkerach, a także współautorka Leksykonu Dzikich Kobiet, ilustrowanego albumu o zmiennokształtnych kobietach z mitologii całego świata.

Książki stanowią nieodłączną część jej życia i sfery zawodowej – jako tłumacz przełożyła z języka angielskiego kilkanaście tytułów.
Wielbicielka mitologii, fantastyki i wszelkiego rodzaju niesamowitych opowieści z pogranicza grozy i horroru. Od mrocznych baśni braci Grimm przez powieści Dana Simmonsa i filmy Ariego Astera - chętnie sięga po opowieści grozy stanowiące intrygujące metafory i skłaniające do dalszych poszukiwań. Sama również odwołuje się do korzeni współczesnych zwyczajów; inspiruje ją bogactwo ludowych wierzeń, lokalnych legend i tajemnic. 
Zafascynowana dolnośląskimi podaniami, postanowiła zagłębić się w sekrety, jakie skrywa Kotlina Kłodzka - rejon o burzliwej historii, pełen mrożących krew w żyłach legend. Jedną z nich wykorzystała w swojej książce i co prawda miejscowości o nazwie „Pełnik” nie ma na mapie Polski, ale kto wie, jakie ziarno prawdy skrywają sudeckie podania?

Fot. Monika Skowronek

Książki autora